Expozice Za měnou v Praze

Česká národní banka je svojí podstatou jedinečná a nenahraditelná. Expozice Za měnou vás nejen vezme na cestu za naší měnou, ale i vám poodhalí, co vše se skrývá za ní a za zdánlivě neproniknutelnými pojmy, které jsou s ní spojeny.

Pojďte se k nám dozvědět, co vše Česká národní banka dělá, aby v naší zemi dosáhla cenové a finanční stability a zajistila plynulost peněžního oběhu. Poznáte, kdo, proč a jak rozhoduje o nastavení a nástrojích měnové politiky, finanční stability nebo dohledu nad finančním trhem. Uvidíte ale také, že naše centrální banka působí nejen doma, ale je aktivní také ve světě. Všechny její činnosti se vám srozumitelně a interaktivně představí v jednotlivých tematických celcích. Hlavně ale zjistíte, že za Českou národní bankou a naší měnou se, aniž bychom to vnímali, skrývá život každého z nás.

Program Za měnou v Praze

Prázdninová prohlídka
34 osob
90 minut
Veřejnost

Seznamte se s Českou národní bankou a v naší expozici plné interaktivit a her poznejte její roli v našem každodenním životě.

Připravili jsme pro vás speciální program i během prázdnin.

Expozici můžete individuálně, s rodinou či přáteli navštívit bez předchozí rezervace kdykoliv během otevírací doby. Prohlédnout si ji můžete sami nebo za pomoci audioguide systému. Pokud se budete chtít připojit ke komentované prohlídce, můžete využít jeden ze standardních časů začátku prohlídky:

úterý - sobota vždy v 11:00 a v 15:00 

Komentované prohlídky startují v tento čas od recepce Návštěvnického centra a trvají celkem 90 minut včetně úvodní přípravy.

Vedle komentovaných prohlídek jsme pro vás na prázdninové období připravili také další tematické nabídky, těšit se můžete na stopovací i únikovou hru přímo v prostoru expozice a další zajímavé aktivity.

Sledujte dále naše stránky a sociální sítě, kde vás o plánovaných letních aktivitách budeme postupně dále informovat.

Vybrat termín

Divadelní představení pro děti "Peníze nerostou na stromech"

Prázdninová prohlídka
50 osob
60 minut
Veřejnost

Poslední srpnovou sobotu, těšně před návratem do školních lavic, jsme pro dětské návštěvníky připravili speciální program. V rámci podpory finanční a ekonomické gramotnosti bude přímo v prostorách Návštěvnického centra ČNB možné zhlédnout divadelní hru s názvem "Peníze nerostou na stromech" divadelního spolku Ty-já-tr. Děti hra působivou cestou seznámí se způsoby, jak se zodpovědně a bezpečně pohybovat ve světě financí. Představení lze spojit s prohlídkou obou expozic Návštěvnického centra, kde navíc návštěvníci hravou a interaktivní formou poznají historii naší měny i fungování centrální banky. Čekat je bude i soutěžní doprovodný program.

Divadelní představení je primárně určeno pro žáky prvního stupně základních škol, ale zajímavé informace si jistě odnesou i starší návštěvníci. 

Místa rezervujte níže volbou tlačítka VYBRAT TERMÍN a dále po zvolení data 27. 8. 2022 a výběru programu Expozice Za měnou v Praze - Divadelní představení pro děti "Peníze nerostou na stromech".

Vybrat termín

Kalendář termínů

Vyberte město
Vyberte prohlídku
Vyberte program
Vyberte datum
Kliknutím vyberte termín a pokračujte vyplněním rezervačního formuláře.
Informační leták k expozicím
pdf